miercuri, 8 martie 2023

Miercurea fara cuvinte - 8 Martie - Martisor pentru Buni








Episodul 283 de la Miercurea fara cuvinte gazduit pe blogul-poveste Floare de Colt. Joc de imagini, initiat de Carmen.


❀❀❀


Tema: 8 Martie
📷  poza zilei cu Rukkusu
📷 martisor pentru Buni


💮💮💮


-📷 mai multe episoade 📷-

16 comentarii:

  1. Un mărțișor foarte drăguț! La Mulți Ani de 8 Martie!

    RăspundețiȘtergere
  2. Foarte frumoasă narcisa, cred că Buni s- a bucurat tare

    RăspundețiȘtergere
  3. Bunica ta este fericita! O superba brosa-Martisor ♥ Migalita de manutele nepotelei ♥
    La multi ani de Ziua Femeii! ♥

    RăspundețiȘtergere
  4. @Mihaela Toilă Buni e singura care il poarta (i l-am prins la piept de un martisor cusut de mine mai demult, alaturi cu unele de argint primite de la Mami si Tati :)

    Eu nu mi-am gasit lanticul cu martisoare :)))) efectiv nu imi amintesc ce am facut anul trecut. :))
    La multi ani draga mea
    Happy WW 🌸

    RăspundețiȘtergere
  5. @fiordaliso da, i-a placut mult si o poarta (dupa cum se poate observa. Nici eu,nici Mami nu am reusit sa ni le agatam pe ale noastre. :)))
    Dar ne bucuram de ele in fiecare zi cand le privim - le-am asezat pe masuta
    Happy WW 🌸

    RăspundețiȘtergere
  6. @CARMEN sa stii ca m-am gandit ca ar putea fi purtate si ca brosa, dar nu am montat niciuna pe suport (pentru ca nu gasesc suporturile :)))))
    In afara de a lui Buni si a lui Mami nici macar za nu am mai pus.. :))
    M-am bucurat f mult ca am reusit macar atat sa fac :D. Daca mi-ar iesi sa fac si o prajitura ceva... ca nu am mai facut de mult.
    Pup cu drag
    La multi ani
    Happy WW 🌸

    RăspundețiȘtergere
  7. Ce pofta imi faci cu margelitul, draga Rux!
    Ti-a iesit minunat! Felicitari!
    Pupici si La Multi Ani de 8 Martie!
    Happy WW!😘❤️

    RăspundețiȘtergere
  8. @Suzana si se pare ca o sa iti tot fac 😅.
    Iti multumesc mult :* Ma bucur ca iti place.
    Pupici cu drag!! (nu stiu de ce dar comentariul lasat ieri nu s-a salvat - noroc ca m-am uitat azi in blogger sa vad daca e ceva la spam si am sesizat ca nu imi apare).
    Happy azi :D

    RăspundețiȘtergere
  9. E frumos si acest martisor! Atata dragoste impletita intr-un obiect atat de mic! ❤
    Imi plac si celelalte prezentate aici.
    In fiecare an port martisoarele pe care le-am primit - ar fi "pacat" sa nu o fac, pentru ca cineva s-a gandit (si) la mine. 😊 Dupa 9 martie port snurul cu martisor ca bratara. Daca as invata sa fac nodurile la acele bratari "din fire" cred ca as avea multe, sa insir martisoarele (cele care s-ar potrivi ca "amulete", desigur) 😊
    Tarzior, vin cu urarea de La multi ani de 8 martie - si nu numai! 💗
    Pupici cu drag! 💗 💐

    RăspundețiȘtergere
  10. Deci asta e narcisa cea albă. La fel de frumoasă ca cea pentru Mami. Felicitări!

    RăspundețiȘtergere
  11. @Diana ma bucur mult ca iti place narcisa lui Buni! :D

    Si eu purtam la fel - anul acesta nu mi-am gasit lantisorul pe care obisnuiam sa le pun.. Nu stiu exact ce am facut, unde l-am pus. De fapt am gasit ceva dar, sa nu razi, am senzatia ca mai era unul - asta se intampla cand nu mai porti lantisoare mult timp. In plus am facut eu ceva schimbari in camera si mi le-am zapacit = pus in cutii provizoriu) si efectiv nu am timp acum de ele.

    Oh... Stii ca faceam snur de martisor dupa un model japonez intrun timp? Am vrut sa fac si anul acesta dar mi se stricase cercul facut din carton. Poate reusesc totusi sa il refac.. hmmm...

    Tarziu raspund si eu. La multi ani!!! dar martie e toata luna- ne putem bucura de ea din plin :*

    Pup cu drag!!! 🌸

    RăspundețiȘtergere
  12. @MNiko yup, asta e cea alba :D. Cred ca doar doua narcise albe seamana putin mai mult (adica nu am facut mari modificari la ele, diferea de fat prin faptul ca margelutele in sine nu sunt identice) dar la celelalte am schimbat mereu cate ceva (ordinea, tipul margelei.. numarul.. haha).Daca as fi avut mai mult timp, sigur as mai fi facut cateva.
    Pup cu drag!🌸

    RăspundețiȘtergere
  13. Adevărate bijuterii dragi sufletului, mărțișoarele !
    Rukkusu iubește mărțișoarele!
    Pupici cu drag ❤️

    RăspundețiȘtergere
  14. @prietena-japoneza da, se pare ca ii plac. Va trebui sa ii fac si ei unul mititel.
    Buni chiar a purtat anul acesta martisoarelele, eu le am avut tot timpul langa mine :))).

    Puup!!

    RăspundețiȘtergere
  15. Mi-a plăcut mult a treia poză, și bineînțeles, mărțișorul bunicii tale, chiar bine ți-a ieșit. Bravo! 😇

    RăspundețiȘtergere
  16. @Stef Rof ma bucur mult :)!!
    Iti multumesc :D

    Si lui Buni i-a placut :)
    Happy azi!!

    RăspundețiȘtergere