Republicat: Acest articol a aparut in data de 12 aprilie 2008, la 11:18 p.m. in cadrul proiectului desenelecopilariei.blogspot.com.
Modificari- video via puterianggerik
Autor: baby.rux, publicat de baby.rux.
Pentru ca este week-end o sa ne delectam cu un desen animat clasic.
Modificari- video via puterianggerik
Autor: baby.rux, publicat de baby.rux.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiyHYDDWPpkb9H0f8Ki-BI_jUuTiRmTiCTeOLM43duLS4NXj-VZu3bGJuwxgbF0TdCxQOlhE8mmAx3ywA8FeD3i2QB4FmalZ4xSJ0YBkpOD6h6Skk9ORsRU3sxMK30TQyrlo8my2tJEuo0/s1600/t.jpg)
Flirty Birdy este un desen avandu-i ca protagonisti pe Tom si Jerry. Desenul a fost difuzat prima data in 22 septembrie 1945. A fost creat de William Hanna si Joseph Barbera, si produs de Fred Quimby pentru Metro-Goldwyn-Mayer.
Animatia : Irven Spence, Kenneth Muse si Ray Patterson.
Muzica: Scott Bradley
Fundaluri: Robert Gentle
Rezumat: Tom ii intinde o capcana lui Jerry si il prinde intre doua felii de paine. Cand se pregateste sa il manance apare un vultur si ii ia sandwich-ul din mana. Urmeaza o intreaga batalie pentru acesta. Tom ajunge sa se costumeze intr-o "pasare fermecatoare" si incearca sa-si recupereze"pranzul" fermecandu-l pe vultur.Ce se va intampla pana la urma... va las pe voi sa vedeti, pentru ca nu prea este nevoie de traducere :).
Tom & Jerry Flirty Birdie (1945)
Încărcat de puterianggerik
0 comments :
Trimiteți un comentariu