![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhZfQnoQeTjt2gtEjnyQ8V4IZM8yyHtPJ-MXmBgrUFhY1xBw2c7LyrcIHEU-abIoqxRGozlsa07oBGuyph4z_bExUv70AkV3EWZNaI-XO0epj3fvN64v1mjxCrC1lxaju-rbfIhs-b2CAH6/s1600/Untitled-1.jpg)
Azi am primit link catre un desen animat de care nu imi amintesc, poate ca l-am vazut, poate ca nu, cert este ca mi-a placut, asa ca m-am gandit sa scriu cateva cuvinte despre el.
Horton Hatches the Egg este un desen marca Merrie Melodies, o adaptare animata de 10 minute dupa cartea scrisa de Dr. Seuss in 1940. Desenul a aparut in 1942 si prezinta povestea elefantului Horton care ajunge pe post de "clocitoare" pentru oul celei mai rele si lenese pasari, Maisie.
Aceasta nu este singura aventura a elefantului, urmand o noua poveste scrisa si aceasta fiind ecranizata, ulterior. Mai multe via wikipedia.
0 comments :
Trimiteți un comentariu