![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjjn-CJx3eh6roJfoBgP43Gs8VTJuphDR6sdVvyMDkqFZDPTfY2CPiF36wxhGdvdR4IyWdYY4Ovx-0etjvQ3Dnqd-qHqN9VTJxcNSW0D4lboC99VA9-Ufo96gaDpQx9y4tHBfbgVO85OEU/s1600/d2.jpg)
Funny Little Bunnies este un desen animat care a aparut in 24 martie 1934. A fost realizat de Wilfred Jackson. Acest scurt desen face parte dintr-o serie de 75 desene scurte reunite sub denumirea: Silly Symphonies. Aceste desene au fost produse de Walt Disney Productions intre 1929 si 1939. Spre deosebire de seria "sora" Mickey Mouse, desenele marca Silly Simphonies nu au o continuitate a caracterelor (doua personaje din seria Mickey Mouse care au "debutat" in seria Silly Simphonies sunt binecunoscutii si indragitii Donald Duck si Pluto). De remarcat muzicalitatea acestor desene. Funny Little Bunnies a fost considerat unul dintre cele mai frumoase desene care au ca subiect Pastele. Va invitam sa il urmariti si voi mai jos:)
0 comments :
Trimiteți un comentariu