E iarna... se aude?:)!!
Recunosc va ascund ceva: am un fulg de zapada. E frumos, carliontat si caaaald. Il cheama Dodo, e un canis meniu - uneori pozeaza in motan rasfatat, torcand si alintandu-se nevoie mare, ca acum. e un fulg maaare, il loc de labute are bulgarase de zapada. Ma jucam cu un bulgaras si l-a retras cu un protest... nu ii ajunge sa il mangai doar cu mana stanga, o vrea si pe dreapta - pauza de tastat, revin!
Am revenit... ma priveste in continuare pe sub sprancene. Va povestesc astazi despre un alt set daruit de sarbatori, un set pe care l-am facut pentru prietena noastra Ramo (am primit si eu un minunat pictat, o sa va povestesc!).
Setul cuprinde un bradut verde inchis si unul verde deschis si un ingeras clopotel cu aripi pufoase;P. Am facut poza si cu ele in cutie - asa ca veti putea sa vedeti cum imi "stampilez" eu hartia de ambalaj si sper sa va placa cel putin la fel de mult pe cat imi place mie:P. Cutiuta are un capac atins de bagheta magica a zanei nametilor, cu o floare de gheata (model: ) si o poezie pe care am scris-o special pentru acest proiect de suflet:
Am revenit... ma priveste in continuare pe sub sprancene. Va povestesc astazi despre un alt set daruit de sarbatori, un set pe care l-am facut pentru prietena noastra Ramo (am primit si eu un minunat pictat, o sa va povestesc!).
Setul cuprinde un bradut verde inchis si unul verde deschis si un ingeras clopotel cu aripi pufoase;P. Am facut poza si cu ele in cutie - asa ca veti putea sa vedeti cum imi "stampilez" eu hartia de ambalaj si sper sa va placa cel putin la fel de mult pe cat imi place mie:P. Cutiuta are un capac atins de bagheta magica a zanei nametilor, cu o floare de gheata (model: ) si o poezie pe care am scris-o special pentru acest proiect de suflet:
"Oh, Floare de gheata!
Fulg de zapda sa cada...
Iarna-n vazduh..
S-aduca ninsoare
Si-n suflete soare!"
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh0IaxU0r8k8dV08tQeiOL5_fXVQPvBJwvRrDrooM8UpLVE7i6w82RKTiZxsh5vnmTP_6eHD5dtAkq7Y163TWUxZnSw1vm8CXSLz0prq3bImBw8ygg_SN1hIDd67xZT6uGlSroYc6kA4ii1/s400/PC237256.JPG)
Restul pozelor, mai jos:
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjMxSMYE1AOoyC5jTqInTWSVcbb0Cbx-AG5QPAlB-xkEYsohOK1nIhXISr4XTpeWe76RYPzHgX0M9JAV_msnqV3vtt9pnIEjDq8Ko09Ip3wHZrKqkbcnJ9b2Z_qTbdii4WIj2xCi217Dwmt/s400/PC237259.JPG)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgNAGXdE5RlKajrqRjHFpr-ZTMHYllNQuOHNxKKj1b4fGkyslmiiXTQ4Wx-iCQK9q5TNLuUFJF3_MMDIPLNMlMbZFgEXeODIJOAqnob8wiOcWpdB1uF4PU_1fk54RFxx2QPnhbQ9lLl2e9N/s400/PC237255.JPG)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgBO1oqjcDBJfaSMpCK_rB5Hgb7TkXYX_l_s4-hIvZJsOdhmN5gKPcGZLJkaCVshQW53Kzt90RxfuwGa6eWr8X6la0FdLhafTR1ZNVRidHFH9V-BGZAGFUOAETrVs28lcopGadlHlsP30sc/s400/PC187223.JPG)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEio-4uAQrSnoO-8ubnQLSdrqoj0quXlVb6bSplQ4kpNYABqTvOt7aEIYhl1Bfp9LaX3_OcwLFZF-OVzZCcI7BeSrk5eA12rHj1RnEr-2zVw1T9fMr0xtZNRXptFBID5Xh8Navjm0yCUwpXG/s400/PC187222.JPG)
Fulg de zapda sa cada...
Iarna-n vazduh..
S-aduca ninsoare
Si-n suflete soare!"
Restul pozelor, mai jos:
4 comments :
Au venit si la noi in vizita cativa fulgi de nea, dar nu au rezistat prea mult. Oricum azi ne-am bucurat de ei, am stat pe afara sa ne inghete nasucul.
Inseamna ca doar eu am ramas de "caruta":P ma delectez cu fulgul Dodo:D
Ce frumos! Imi place hartia maro cu scris albastru si cu fulgi. Si cutiuta facuta de mana este minunata! Ai maini de aur :)
da hartia asta e preferata mea:). ma bucur mult ca iti plac!
Trimiteți un comentariu