![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhZfK7yUHKC-5MlvnKXj7LIv146mK5cDIyMtY1thdU4Mym3B9tqltExyfEFxgMi1vv_5KkXRxQBIoqEgcyHI3-RQ-h8eN5qNJ6nln15k27xSpb-6p1dAUDfz1JbbqLOVDtatzTO4CwsA4A/s1600/tj02.jpg)
Rezumat:Chiar daca subiectul desenului este o boala a copliariei ce e drept, trebuie sa recunosc ca de cate ori il urmaresc ma amuz copios. Si incepe cu Tom care si-a facut din Jerry un yo-yo si se distreaza pe seama acestuia. Cum statea asa confortabil in fotoliu este anuntat ca este timpul sa iasa afara, unde era o vreme urata, urata de tot. Asa ca motanul pretinde ca este bolnav si astfel ramane in casa. Numai ca Jerry e pus pe sotii si il umple de buline rosii, mintindu-l ca are pojar. Si ce credeti? Pana la urma amandoi fac pojar.. si sunt plini de picatele.
Tom si Jerry - "Polka-Dot Puss"
0 comments :
Trimiteți un comentariu