Buna!! V-am povestit saptamana trecuta despre E Doll . I-am facut o cutiuta foarte simpatica - reciclata:). Sa va povestesc cate ceva despre ea. Este o cutiuta micuta (de la cartuse pentru imprimanta). Am imbracat-o in hartie alba (coala normala de xerox) si apoi am decorat-o cu hartie colorata (lipit cu lipici - baton si scoci - am facut o poza in care se vad ustensillele de lucru). Cel mai mult mi-a placut insa sa fac covorasul:
Mi-am pus in gand ca la urmatoarea cutiuta sa fac poze mai multe - un fel de tutorial- sper sa il gasiti util si sa va inspire. pana atunci iata poza cu ustensile (mai lipsesc perforatoarele:P, pixurile si ce am mai folosit la desen ...):
Inauntru are margini (jos si pe laterale) din fasii colorate, taiate simplu sau cu model; cum te uiti in fata este un fel de tablou galben cu flori perforate.. Si pe jos covorasul. Tot interiorul este tapetat cu hartie alba:D. In exterior am folosit albastru si norisori pentru partea din fata, capac si laterale. Pe spate este un verde deschis - pe care am desenat un pomisor cu cirese si flori. Pe partea inferioara am lipit o "eticheta" rosie - cu data semnatura si dedicatie pentru Buni... si in partea de sus am facut un soare:).
Poze:
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiBCGPjQb-V7e9UbyUWPCPEPTfVjzpwhl0SWJgdJSiL6tvJcDjqjpxilByBIXHoSu1CV36koj_Q50nFpobdGDnE0PpPEG9WKbbnZThr_I7jR_o6i0Q0mMNbXGgZjvBQDdSjDOC99z9oB5yw/s1600/P6065491.JPG)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgxP7t2aYk47SDYvypL-jXkOwX4j5NW3hpGv8KA8Z7nSMvFU6FKrYwWjRgSkLHH8s7yXqqvhO9q1YROJ-7hB6hlJX-OdntYhvwIW1g0ldowQVokah0WhMiBl_Y1eqYW9G94wOen1_mqXO-L/s1600/P6065488.JPG)
Mi-am pus in gand ca la urmatoarea cutiuta sa fac poze mai multe - un fel de tutorial- sper sa il gasiti util si sa va inspire. pana atunci iata poza cu ustensile (mai lipsesc perforatoarele:P, pixurile si ce am mai folosit la desen ...):
Inauntru are margini (jos si pe laterale) din fasii colorate, taiate simplu sau cu model; cum te uiti in fata este un fel de tablou galben cu flori perforate.. Si pe jos covorasul. Tot interiorul este tapetat cu hartie alba:D. In exterior am folosit albastru si norisori pentru partea din fata, capac si laterale. Pe spate este un verde deschis - pe care am desenat un pomisor cu cirese si flori. Pe partea inferioara am lipit o "eticheta" rosie - cu data semnatura si dedicatie pentru Buni... si in partea de sus am facut un soare:).
Poze:
4 comments :
SUPER FACUT!!!!!!!!!!!!!!
:) Ne bucuram ca iti place!
Minunat, Rux. Covorasul imi face cu ochiul si ma trimite cu gandul la tesutul cu hartie. Iar cutiuta este deosebita. Mi-ar placea sa fiu o papusica acum (papusile au voie sa stea in casute frumos si cu drag decorate)
Da si eu la acelasi lucru m-am gandit cand l-am facut:D. Ador casutele de papusi - am una pe lista. sper sa o pot face cat de curand:P
Trimiteți un comentariu